انواع چارت در زبان انگلیسی


برای امتحان آیلتس چارت های زیادی برای سوال نمی یان اما بهتره همه ی انواع چارت ها را بشناسید. ( هم یک جور اطلاعات عمومی هست و هم برای امتحان خوبس :))  )

در زبان انگلیسی، انواع مختلفی از چارت وجود دارد که برای نمایش اطلاعات به صورت بصری استفاده می شوند. برخی از انواع رایج چارت عبارتند از:

  • بار چارت (Bar chart): برای نمایش اطلاعات به صورت ستون های عمودی استفاده می شود.
  • نمودار خطی (Line chart): برای نمایش اطلاعات به صورت خطوط استفاده می شود.
  • نمودار دایره ای (Pie chart): برای نمایش اطلاعات به صورت درصد از کل استفاده می شود.
  • نمودار هیستوگرام (Histogram): برای نمایش توزیع داده ها استفاده می شود.
  • نمودار پخش (Scatter plot): برای نمایش رابطه بین دو مجموعه داده استفاده می شود.
  • نمودار جعبه ای (Box plot): برای نمایش توزیع داده ها، میانگین، میانه و مقادیر خارج از محدوده استفاده می شود.

در اینجا توضیح مختصری در مورد هر یک از انواع چارت آورده شده است:

بار چارت

بار چارت ها برای نمایش اطلاعات به صورت ستون های عمودی استفاده می شوند. هر ستون نشان دهنده یک مقدار است و ارتفاع ستون نشان دهنده مقدار آن است. بار چارت ها برای مقایسه مقادیر مختلف یا برای نمایش تغییرات در طول زمان استفاده می شوند.

نمودار خطی

نمودارهای خطی برای نمایش اطلاعات به صورت خطوط استفاده می شوند. هر خط نشان دهنده یک رابطه بین دو مقدار است. نمودارهای خطی برای نمایش روندها یا تغییرات در طول زمان استفاده می شوند.

نمودار دایره ای

نمودارهای دایره ای برای نمایش اطلاعات به صورت درصد از کل استفاده می شوند. هر بخش از دایره نشان دهنده یک مقدار است و اندازه بخش نشان دهنده درصد آن مقدار است. نمودارهای دایره ای برای مقایسه مقادیر مختلف یا برای نمایش توزیع داده ها استفاده می شوند.

نمودار هیستوگرام

نمودارهای هیستوگرام برای نمایش توزیع داده ها استفاده می شوند. هر ستون نشان دهنده تعداد دفعاتی است که یک مقدار خاص رخ می دهد. نمودارهای هیستوگرام برای مقایسه توزیع داده ها در دو گروه مختلف استفاده می شوند.

نمودار پخش

نمودارهای پخش برای نمایش رابطه بین دو مجموعه داده استفاده می شوند. هر نقطه در نمودار نشان دهنده یک جفت مقدار از دو مجموعه داده است. نمودارهای پخش برای شناسایی الگوها یا روابط بین دو مجموعه داده استفاده می شوند.

نمودار جعبه ای

نمودارهای جعبه ای برای نمایش توزیع داده ها، میانگین، میانه و مقادیر خارج از محدوده استفاده می شوند. جعبه نشان دهنده 50 درصد میانگین داده ها است. خط میانی نشان دهنده میانگین داده ها است. خط نوار نشان دهنده 25 درصد پایینی داده ها است. خط دم نشان دهنده 25 درصد بالایی داده ها است. نمودارهای جعبه ای برای مقایسه توزیع داده ها در دو گروه مختلف استفاده می شوند.

در اینجا چند نکته برای یادگیری استفاده از انواع چارت در زبان انگلیسی آورده شده است:

  • معنی هر نوع چارت را درک کنید.
  • اصطلاحات مربوط به هر نوع چارت را یاد بگیرید.
  • از مثال ها استفاده کنید.
  • تمرین کنید.

۱- بار چارت  Bar Chart :

یکی از عمومی ترین چارت هایی هست که می شناسیم. به فارسی نمودار نواری هم بهش میگن.در این نوع نمودار، مقادیر با طول میله ها نشان داده می شن که هر یک از آنها با یک گروه اندازه گیری مطابقت دارن. بارت چارت‌ها می‌توانند به صورت عمودی یا افقی جهت یابی شوند. نمودارهای نوار افقی گزینه مناسبی است که شما میله های زیادی برای ترسیم دارید ، یا برچسب های روی آنها به فضای اضافی برای خوانا نیاز دارند.

 

بار چارت  Bar Chart

2- نمودار خطی یا Line Chart:

نمودارهای خطی تغییرات در ارزش را در اندازه گیری های مداوم ، مانند موارد انجام شده با گذشت زمان نشان می دهد. حرکت خط بالا یا پایین به ترتیب به ایجاد تغییرات مثبت و منفی کمک می کند. همچنین می تواند روندهای کلی را در معرض دید قرار دهد (برای کمک به خواننده برای پیش بینی نتایج آینده).

نمودار خطی یا Line Chart

ادامه دارد . . .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعتبارسنجی: *

امتیاز


444
⭐⭐⭐⭐⭐

جزئیات

انواع چارت در زبان انگلیسی


تاریخ انتشار :

2023-06-20

دسته بندی :

اشتراک


لینک کوتاه

https://get-pack.ir/?p=490